Ankara Elektrikçi

Bizden Fiyat alamadan asla elektrik tamirat tadilat işlerinizi yaptımayın 0 544 604 2502

Elektrik Tesisatı Ustalarından Tüyolar

Elektrik Tesisatı Ustalarından Tüyolar

Hayati tehlike taşıyan elektrik aksanlarının tamiri için Ustamgeliyorda elektrik tesisatçısı bulmak ekonomik ve kolay!

Elektrik Tesisatı

İş yeri, ev, atölye, fabrika gibi alanlarda kullanılan elektronik cihazlar ve lambaların özellikleri esas alınarak buat, klemens, boru, anahtar, iletken ve priz gibi malzemeler kullanılarak elektrik tesisatı oluşturulur. Elektrik tesisatları fenni ve idari yönetmeliklere bağlı olmaktadır.

Bu nedenle elektrik tesisatının onay alınması neticesinde yasal olarak kullanımı sağlanır. Aksi halde kişilerin olası cezalarla karşılaşması muhtemeldir. Trafo, elektrik sayacı, ana kolon hattı, linye hattı, aydınlatma linyesi, aydınlatma sortisi ve ve sorti bir ev elektrik tesisatında olması gereken kolon hattı özellikleri olmaktadır.

Elektrik Malzemeleri

Elektrik tesisatında kullanılan elektrik malzemeleri genel olarak aynı malzemeler olup elektrik tesisatının işlevselliğine ve bu aksanının kullanım alanına göre tesisatın geliştirilmesinde de girişimler görülebilir. Genel olarak elektrik malzemeleri şunlardır: kablo, tesisat borusu, buat, kasalar, elektrik anahtarıdır. Enerjinin alıcılara iletilmesi için kullanılan malzeme kablodur.

Elektrik kablolarının olası dış etkenler olan su vb. durumlarla karşı karşıya kalması ihtimali göz önüne alınarak elektrik borularından çekilmesi insan yaşamına tehlike unsuru durumlara karşı önlem alınmasında kullanılır. İletkenlerin birbiri ile bağlantısında kullanılması için buatlar kullanılır.

Anahtar ve priz gibi elemanların duvara monte edilmesi için kasalar kullanılır. Sıva altı ve sıva üstü özel kasalar kullanılmaktadır. Elektrik devresi evresinde elektrik akımının yolunu açıp kapatan bir malzemedir.

Elektrik Arıza

Kısa devre akımlarına sebep olan bazı durumlar elektrik arızalarının yaşanmasına neden olurlar. Bu durumlar ise şunlardır: aşırı kuvvet, fazla gerilim, akım dengesizliği, şebek tahribatı, gerilim düşümü, kesici arızalar, aşırı ısınmadan dolayı kabloların yanması, bobin hasarları, izolatörlerde gerçekleşen ark olayları, bara ve bağlantılarda oluşan elektrodinamik kuvvetler, stabilite bozukluklarıdır. Elektrik aksanlarında yaşanan bu problemler bir uzmandan yardım alınmasını gerektirir.

Elektrik Tesisat Ustası

Elektrik tesisatlarında meydana gelen arızalar hayati açıdan tehlike arz eden durumlardır. Bu nedenle elektrik problemlerinin yaşandığı durumlara elektrik konusunda bilgisi olmayan kişilerin müdahale etmemesi gerekir. Elektrik tesisat ustası elektrik alanında kendine geliştiren ve edindiği tecrübeleri uygulayabilen deneyimli kişilerdir. Bu kişilerden hizmet alınması önerilir.

ankaraelektrikci