Ankara Elektrikçi

Bizden Fiyat alamadan asla elektrik tamirat tadilat işlerinizi yaptımayın 0 544 604 2502

EVDE ELEKTRİK VAR AMA IŞIKLAR YANMIYOR ARIZASI

EVDE ELEKTRİK VAR AMA IŞIKLAR YANMIYOR ARIZASI

                Elektrik son yılların bize verdiği en büyük velinimetlerden biridir. Hayati imkanlarımızı tamamen elektrik sayesinde yapıyoruz. Kullanımı bu kadar yoğun olan elektriğin bazı durumlarda problemler çıkarmaması kaçınılmaz bir sonuç haline gelmiştir. Elektrik gibi önemli bir konuda genellikle halkımız olarak uzmana danışmadan ilk onarımı kendimiz yapmaktayız. Klasikleşen bir yol ile önce sigortalar indiriliyor sonrasında ise tornavida pense ele alınıp işe başlanıyor.

Eğer herhangi bir problem olmazda sorun çözülürse hiç sorun yok fakat problem devam ediliyorsa direk işin uzmanlarından yardım istenir. Bu olaylar silsilesi herkes tarafından bilinir. Önemli olan daha fazla bozduktan sonra değil kendi arızası oluştuğu zaman uzmanlardan yardım istemektir.

Çözümünde Profesyonel Destek Almanız Gereken Arıza Türleri

                Bilindiği gibi elektrik insanın hayatını tehlikeye sokabilecek, sonuçları ölüme kadar gidiyor olan bir sorundur. Elektrik arızalarının çözümünde asla ve asla bilginiz yoksa işin uzmanlarına danışın. Elektrik kullanımında son dönemlerde bilinçli tüketim hepimizin gündeminde olsa da konu elektrik arızaları olunca ne yazık ki aynı hassasiyeti göstermiyoruz. Elektrik arızaları ile karşılaştığımızda, çoğu zaman, ya geç aksiyon alıyoruz ya da problemi bilinçsiz bir şekilde kendimiz çözmeye çalışıyoruz. Son noktada uzman bir elektrikçiye danışıyor ve aslında en kolay sorunlara bile geç müdahale etmiş oluyoruz. Peki en sık hangi arızalarla karşılaşıyoruz?

Duy arızaları: Avize ve aplik gibi aydınlatma araçlarının akım ile buluştuğu noktada oluşan arızalardır. Duyun hasar görmesi, kullanılamaz hale gelmesi durumunda yeni bir duy takılarak arıza giderilebilir.

Buat arızaları: Zaman içerisinde elektrik hattının çıkışındaki kablolar gevşer. Gevşeme ileri boyutlara ulaşırsa elektrik hatlarında kıvılcıma ve hatta yangına neden olabilir. Bu arızanın habercilerinden biri de ortaya çıkan tiz sestir. Buat arızası ciddiye alınması gereken ve uzman kişilerin müdahalesiyle düzelebilecek bir arızadır.

Sigorta atması: Ampul ve priz hatlarındaki fazla elektrik yüklenmeleri sonucu sigorta atması en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Sigorta atması durumunda çözüm oldukça basittir; sigorta eski haline getirtilerek hatta tekrar elektrik verilir. Fakat sigorta oldukça sık atıyorsa, mutlaka bir elektrik uzmanı tarafından kontrol edilmelidir.

Voltaj problemleri:  Voltajın sürekli düşüp yükselmesi özellikle elektrikli aletler için büyük tehlike oluşturuyor. Farklı voltaja maruz kalan aletler kalıcı olarak hasar görebilir. Ev aletlerinde yaşanan problemler voltaj kaynaklı olabilir.  Özellikle kombi gibi hassas aletler voltajdan en çok zarar gören elektrikli aletlerdir.

ankaraelektrikci