Ankara Elektrikçi

Bizden Fiyat alamadan asla elektrik tamirat tadilat işlerinizi yaptımayın 0 544 604 2502

Trafoların Tehlikesi

Trafoların Tehlikesi

Hayatımızın her anında kullandığımız elektrik bazen gerçekten çok tehlikeli olmakta ve insan hayatı için öldürücü olabilmekte. Günümüzde mahallelerimizin arasında küçük yapılar olarak dikilen trafolar eğer gerekli bakımlar yapılmaz ve tehlikelere karşı önlemler alınmaz ise etrafında bulunan birkaç binayı kolayca oturulamaz hale getirebilecek güçte birer patlayıcı halini alabilirler. Elbette bu eyvah bizim binamızın yanında trafo var şimdi biz bittik öldük demek değil tabiki. Çünkü bu denli önemli merkezler kolay kolay tehlikeli olabilecek seviyeye gelecek şekilde kontrolsüz bırakılmazlar. Ama olur da her hangi bir sorun çıkarsa neler olabileceği hakkında biraz bilgi vermesi açısından aşağıdaki video güzel bir örnek olabilir. Bu videoda bir trafonun yanması ve patlaması görüntüleri bulunmakta..

Aşağıdaki videoda ise bir trafo istasyonu yangınının görüntüleri bulunmakta. Trafo istasyonları daha çok şehir merkezlerinin dışında, elektrik hattının şehire girdiği bir noktada yerleşiktirler. Yangının büyüklüğü videoan açıkça görülmekte.

Ayrıca aşağıdaki videoda ise elektriğin bireyler için ne kadar tehlikeli olduğu da görülmekte. Elektrikle uğraşan kişilerin yapacakları en ufak bir yanlış yapacakları son yanlış olabilir. Aşağıdaki video bunun için gayet açık ve net.

ankaraelektrikci