Ankara Elektrikçi

Bizden Fiyat alamadan asla elektrik tamirat tadilat işlerinizi yaptımayın 0 544 604 2502

AYEDAŞ Elektrik Sayaçlarını Uzaktan Okuyor

AYEDAŞ Elektrik Sayaçlarını Uzaktan Okuyor

İstanbul Anadolu yakasında elektrik dağıtım hizmeti veren Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş (AYEDAŞ) elektrik sayaçlarını artık uzaktan okuyacak. Elektrik sayaç okuma işlemi dağıtım şirketi tarafından bütün sayaçlar teker teker mesken veya işyerlerine gidilerek okunuyordu. AYEDAŞ’ın kullanmaya başladığı sistemle artık sayaçlar AYEDAŞ merkezinden okunabilecek.

AYEDAŞ’tan yapılan açıklamaya göre Otomatik Sayaç Okuma Sistemi ilk olarak 518 yüksek tüketimli abonenin sayacının okunması için kullanılmaya başlanmış bulunmakta. Bu sistemin kurulduğu sayaçlar artık şirket merkezinden okunabilecek ve tüketim takip edilebilecek.

Otomatik Sayaç Okuma Sisteminin kurulu olduğu sayaçlar 7 gün 24 saat takip edilebilecek böylece sayaçlara yetkisiz müdahalelerin önüne geçilecek. Bu sistemin kaçak elektrik tüketiminin de önüne geçmesi öngörülüyor.

AYEDAŞ tarafından şimdilik sadece 518 yüksek tüketimli abonenin sayacına bağlanan Otomatik Sayaç Okuma Sisteminin 2011 yılı sonuna kadar 35 kW üstü tüm abonelerin sayaçlarına bağlanması öngörülüyor. Ayrıca 2012 yılı sonuna kadar Otomatik Sayaç Okuma Sistemi olan sayaçlara uzaktan açma kapama işlemi de yapılması planlanıyor.

ankaraelektrikci