Ankara Elektrikçi

Bizden Fiyat alamadan asla elektrik tamirat tadilat işlerinizi yaptımayın 0 544 604 2502

Samsung’dan Katlanabilir Akıllı Telefon

Samsung’dan Katlanabilir Akıllı Telefon

 

Teknolojinin gelişme hızı o kadar arttı ki bir kaç yıl önce sadece bilim kurgu filmlerinde görebildiğimiz cihazlar artık günlük hayatımıza girdi. Günlük hayatımıza en derin şekilde giren akıllı telefonlar her geçen gün hayatımızı daha da kolaylaştıracak işlevlerle karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonların boyutlarının büyük olması en büyük dezavantajlarından birisi belki de. Peki akıllı telefonumuzu ortadan ikiye katlayabilsek nasıl olurdu?

Gelecekteki katlanabilir akıllı telefon teknolojisi en önemli telefon üreticilerinden biri olan Samsung tarafından hayata geçirilmeye başlanmış bile. The Wall Street Journal’in haberine göre Samsung katlanabilir akıllı telefon prototipini yatırımcılarına sunmuş. Habere göre prototip Samsung’un Galaxy S3 modeline benzeyen fakat tam ortadan ikiye katlanabilen bir telefon.

Uzmanların açıklamalarına göre tam olarak esnek bir ekran yapabilmek için ısıya dayanıklı, elastik yapısı olan ve cam kadar temiz görüntü verebilecek bir malzemenin bulunması gerekecek ve daha bir çok farklı problemin çözüme kavuşturulması gerekecek.

Habere göre Katlanabilir cep telefonlarının ticari olarak satışına başlanabilmesi için daha uzun bir süreçten geçmesi gerekiyor. Fakat 2015 yılı gibi katlanabilir akıllı telefonlar cebimizde yerini alabilir.

ankaraelektrikci